הטרדות מיניות

פירמת LS – דיני עבודה

איך אנחנו יכולים לעזור?

מחלקת דיני עבודה – מציעה שירותים מגוונים בתחומי דיני התעסוקה בייצוג ובייעוץ לעובדים ולמעסיקים בישראל. וכולל בין היתר את התחומים הבאים:

זכויות עובדים, פיטורין שלא כדין, שימוע בניגוד לדין, אי קבלת פיצויים, אי קבלת פנסיה, ייצוג עובדים מול ביטוח לאומי, לרבות בסוגיות החזר תשלומים עקב פגיעה בעבודה, ייצוג בסכסוכי עבודה בבתי הדין לעבודה בישראל ומול רשויות ממשלתיות שונות, הרעה מוחשית בתנאי העסקה, התפטרויות שונות – התפטרות עקב מחלה או התפטרות כדין פיטורים, התפטרות עקב העתקת מקום מגורים, הודעה מוקדמת בנושא פיטורים וכדומה, זכויות עובדי קבלן, ייצוג וייעוץ לעובדים זרים בישראל,
ייעוץ משפטי במהלך מיזוגים ורכישות או שינויים ארגוניים וחילופי מעסיקים, זכויות נשים בעבודה, זכויות נשים הרות, בטיפולי פוריות והתפטרות לאחר לידה, פיטורים בהיריון, 
אפליית עובדים, סיווג בונוסים עמלות וטיפים לעובדים , דמי הבראה , פנסיה, קרן השתלמות, שכר מינימום, ימי מחלה, דמי חגים, ימי חופשה , שעות עבודה ומנוחה, עבודת לילה, הפסקות בעבודה, שעות נוספות , משרת אמון, החזר הוצאות נסיעות,  הטרדה מינית במקום העבודה ועוד.

יש לכם בעיה עם אחת הסוגיות הנ"ל?
אתם זקוקים לעורך דין המתמחה בדיני עבודה!

עוזרים לך בבית המשפט

דיני עבודה - ייצוג עובדים ו- ייצוג מעסיקים

דיני עבודה -
ייצוג עובדים ו- ייצוג מעסיקים

הטרדה מינית במקום העבודה

הטרדה מינית היא התנהגות בעלת אופי מיני שיש בה כדי לפגוע באדם אחר, והנובעת ממניע מיני, אולם היא יכולה להיות גם שלא ממניע מיני אלא רק אמצעי לפגיעה באחר. ישנם סוגים שונים של הטרדה מינית כגון הטרדה מילולית והטרדה לא מילולית, רמיזות בשפת גוף או הצגת תמונות פורנוגרפיות, הטרדה פיזית וכן שילוב של הטרדות אלה. להטרדות מיניות דרגות חומרה שונות, והן עשויות להיות חד פעמיות או מתמשכות, ולעתים אף להתקיים מדי יום ביומו.

הטרדה מינית והתנכלות על רקע מיני פוגעות בכבוד האדם ובחירותו, בפרטיותו, ובשוויון בין המינים, ואלו גם מעשים פליליים ועילה לתביעה בנזיקין, כמפורט בחוק למניעת הטרדה מינית.

הטרדה מינית והתנכלות במקום העבודה פוגעות ביחסי העבודה.

החוק למניעת הטרדה מינית מגדיר מהי הטרדה וקובע את זכויות המוטרד או המוטרדת וחובותיהם של מעסיקים למניעת ההטרדה. 

החוק הגדיר מהן הטרדות מיניות וגם קבע מה נפגע/ת הטרדה מינית במקום עבודה יכול/ה לעשות במקרה של הטרדה מינית, כגון: הגשת תלונה במקום העבודה, הגשת תלונה במשטרה, הגשת תביעה כספית נגד המטריד ו/או נגד מקום העבודה, תביעה לצו נגד התנכלות או למתן צו להחזרה לעבודה.

במקומות עבודה רבים תלויים זה מכבר תקנוני הטרדה מינית מכוח החוק למניעת הטרדה מינית, ובהם פירוט החוק למניעת הטרדה מינית והכתובת לממונה על בירור תלונה על הטרדה מינית (בדרך כלל מנהל/ת משאבי אנוש בארגון). החוק גם מפרט בדיוק כיצד על מקום העבודה לנהוג כלפי המתלונן/נת וכלפי הנילון ומהם שלבי הבירור של תלונה על הטרדה מינית

כאשר מוגשת נגד אדם תלונה במקום העבודה על הטרדה מינית, חשוב שיהיה הליך הוגן וראוי, כזה שיאפשר לו להעלות את טענותיו ולא למצוא את עצמו עם כתם של הטרדה מינית אשר עלול לפגוע בשם ובמקום העבודה, וזאת בלי שהנילון השמיע את טענותיו או עקב מסקנה שגויה של מעסיק.

על המעסיק קיימת חובה לקיים בירור בקשר עם הטרדות מיניות, גם אם לא הוגשה תלונה על הטרדה מינית, וזאת מרגע שנודע לו על הטרדה מינית במקום העבודה.

לא חייבים להתלונן במשטרה על הטרדה מינית וניתן להסתפק באופציה הכספית הקבועה בחוק למניעת הטרדה מינית, שהיא לעיתים יותר נוחה ופחות מאיימת, דהיינו הגשת תביעה אזרחית כספית על הטרדה מינית נגד המטריד/ה וגם נגד מקום העבודה, במיוחד במקרים בהם מקום העבודה לא קיים את חובותיו לפי חוק, ולא בירר את התלונה או לא נקט באמצעים למניעת ההטרדה המינית. מכל אחד מנתבעים אלה ניתן לתבוע עד 120,000 ללא הוכחת נזק שקל בבית הדין לעבודה, וככל וניתן להוכיח נזקים (כגון הוצאות לטיפול נפשי, כאב וסבל, הפסדי השתכרות) אזי ניתן להוסיף סכומי נזק וללא הגבלת סכום לפי פקודת הנזיקין. 

משרדנו מתמחה בטיפול בהליכים משפטיים הנובעים מהטרדה מינית במקום העבודה, הן בייצוג מעסיקים בתביעות שמוגשות נגדם בנושא, והן בייצוג עובדים ועובדות שנפגעו עקב הטרדות מיניות במקום העבודה.

"למִי תודה, למִי ברכה? – לעבודה ולמלאכה!"

חיים נחמן ביאליקשיר העבודה והמלאכה

תכנון פעולה

דעו את
הזכויות שלכם

מחלקת דיני עבודה של פירמת LS תשמור על הזכויות שלכם ותשיג לכם את הפיצוי המקסימלי הטוב ביותר עבורכם!

זכויות עובדים 

זכויות מעסיקים 

זכויות סוציאליות לעובדים

ייעוץ משפטי לעובדים ומעסיקים

הסכמי עבודה לעובדים ומעסיקים

זכויות עובדי קבלן

ייצוג וייעוץ לעובדים ולמעסיקים בהליכים שונים ומגוונים

ייצוג בסכסוכי עבודיה ו בתובענות ייצוגיות בבתי הדין לעבודה ומול רשויות ממשלתיות שונות בישראל לרבות ביטוח לאומי.

✔ חוות דעת משפטיות חתומות על ידי עורך דין דיני עבודה מנוסה ומקצוע

01

פניית הלקוח

מרגע פניית הלקוח עורכי הדין המיומנים שלנו מקבלים את הפניה ויוצרים קשר ראשוני ואישי עם הלקוח לקבלת אינפורמציה ראשונית ולהבין אם יש בכלל קייס

02

פגישה במשרדי החברה

במידה ויש קייס לאחר פניית הלקוח ושיחה טלפונית ראשונית נפגשים הלקוח ועורכי הדין במשרדי החברה על מנת לתכנן ולגבש את האסטרטגיה המשפטית הנכונה ולחתום על הסכם

03

נלחם עבורכם בבית המשפט

זה בדיוק החלק שאתם בידיים בטוחות ואנחנו נעשה את החלק שלנו על הצד הטוב ביותר לשביעות רצונכם.

ניהול התיק בבית המשפט יעשה במקצועיות, במסירות ובנחישות בלתי מתפשרת כדי שאנחנו נשיג עבורכם את התוצאה הטובה ביותר!

אנחנו כאן בשבילכם 24/7

פירמת LS עומדת לרשותכם לכל בעיה וצרה 24/7.
חושב שזכויותך נפגעו?
חושב שמגיעים לך כספים?

פירמת עורכי הדין LS תייצג אותך,
כולל הליכים משפטיים בבתי הדין לעבודה עד לקבלת מלוא זכויותיך ותשיג לך את הפיצוי המקסימלי שמגיע לך!
צרו קשר כדי שנוכל להתחיל לעזור לכם.

אתם לא לבד

שירותים נוספים בפירמת LS

למשרדנו מספר מחלקות משפטיות, כאשר כל מחלקה אמונה על ניהול נדבך ספציפי בתהליך, משלב הגעת הלקוח למשרד, דרך קליטתו במחלקות האדמיניסטרטיביות השונות, עובר בטיפול וליווי משפטי מגוון המוענק במחלקות המשפטיות בהתאם לצרכי הלקוח ולהליך המשפטי המתנהל בעניינו, וכלה בסיום כלל ההליכים המשפטיים.

נושאים נוספים:

הייטק וחברות סטארט אפ

המשרד מתמחה בליווי חברות הייטק וחברות הזנק, ביצוע שינויים ארגוניים לרבות הקמה ופירוק חברות, הסכמי השקעה וכדומה.

דיני מסחר וטכנולוגיה

משרדנו מתמחה מתמחה בתחום המשפט המסחרי עוסק בדיני מסחר, דיני חברות ודיני ניירות ערךו והינו חלק מהותי מעולם המשפט האזרחי.

ייפוי כח מתמשך

מסמך משפטי המאפשר לכל אדם בגיר מעל גיל 18, המבין את משמעותו של ייפוי הכוח ותוצאותיו, לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו בעתיד כאשר לא יוכל לטפל בהם בעצמו.

דיני ירושה וצוואות

משרדנו מתמחה בחוקי הירושה הישראליים והבינלאומיים כאחד, ומסייע ללקוחותיו מקצועית ומשפטית כדי לממש את זכויותיהם של בנושאי ירושות, עזבונות וצוואות.